Černé tečky
Černé tečky neboli komedony moc dobře znají majitelky hlavně smíšených a mastnějších pletí. Tyto drobné potvůrky mohou být nejen esteticky nepříjemné, ale také zdrojem nepříjemných pupínků. Ale co přesně jsou černé tečky a jak vznikají? V tomto článku se podíváme na to, co se skrývá za těmito kosmetickými problémy a jak jim můžeme předejít. A hlavně, jak funguje maska přímo na ně určené.
Co jsou to černé tečky?
Černé tečky jsou malé tmavé skvrny, které se obvykle nacházejí na obličeji, zejména v oblasti nosu, čela a brady. Mohou být ale také na zádech, dekoltu,.. Jejich tmavá barva vzniká oxidací kožního mazu (seba) a odumřelých kožních buněk, které se hromadí v pórech. I když se někdy vypadají,, špinavě,, nejedná se o nečistoty v pravém slova smyslu, ale spíše o přirozené produkty vaší pleti.
Jak vznikají černé tečky?
Při vzniku černých teček hraje klíčovou roli maz, který je produkován mazovými žlázami v pórech kůže. Maz má za úkol udržovat pokožku hydratovanou a chránit ji před vnějšími škodlivými vlivy.
Vaše kůže také neustále obnovuje své buňky, a staré buňky postupně odumírají a měli by odpadávat z pleti pryč. Když se staré buňky smíchají s mazem, vytvoří se tzv. komedon, který zůstává v pórech. Čím více jich tam je, tím bude větší ,, černá tečka,,.
Černé tečky (černá barva) jsou způsobeny oxidací mazu, který se dostane na povrch pleti a reaguje s kyslíkem ve vzduchu. Tato reakce mění barvu mazu na tmavě černou.
Pokud černý komedon způsobí zánět pokožky, může se vyvinout do akné. V tomto případě se mohou objevit červené či bílé pupínky.
Proč někdo černé tečky má a někdo ne?
Zde je několik faktorů může přispět k tvorbě černých teček:
Větší aktivita mazových žláz: Pokud jsou mazové žlázy více aktivní, produkují více mazu, což zvyšuje šanci na vznik černých teček. Na mastnější pleti se odumřelé buňky naší pleti (ale nejen ony) lépe drží. Je to stejné jako když si představíte prach na desce stolu. Pokud bude suchý a fouknete, tak prach snadněji odfouknete, pokud bude povrch mastnější, nic už neodfouknete. :)
Nadměrné odumírání kožních buněk: Rychlé odumírání kožních buněk může způsobit ucpávání pórů a tvorbu černých teček.
Nesprávná péče o pleť: Používání nevhodných produktů pro péči o pleť nebo nedostatečná čistota může zhoršit problém černých teček.
Znečištěné prostředí: Pracujete v prašném prostředí, nebo bydlíte ve velkém městě, kde je více znečištěných částic v ovzduší. To vše také přispívá k tvorbě černých teček.
Jak se bránit tvorbě černých teček?
Existuje několik kroků, které můžete udělat pro minimalizaci tvorby černých teček. Správný a pravidelný postup péče o pleť, může opravdu zamezit tvorbě černých teček.
Pro vytvoření vhodného programu péče o vaši pleť mi napište nebo vyplňte tento formulář:
https://airtable.com/appfhDImCPEzEfUF5/shruLJvbWx9bKlIb6
Pravidelné čištění pleti: Denní čištění pleti pomáhá odstranit nadbytečný maz, odumřelé buňky a nečistoty. Pozor na příliš velké odmašťování pleti - čistění je důležité, nadměrné odmašťování škodlivé!
Exfoliace: Používání jemných exfoliačních produktů pomůže rychleji odstranit odumřelé buňky a uvolnit póry.
Správná péče o pleť: Používejte produkty vhodné pro váš typ pleti, nezapomínejte na hydrataci a vybírejte produkty, které garantují, že neucpávají póry.
Ochrana před sluncem: Sluneční záření může zhoršit problém černých teček. Používejte ochranný faktor SPF.
Zdravý životní styl: Strava a dostatek hydratace mohou ovlivnit zdraví pokožky.
KDYBYCH VÁM MĚLA DOPORUČIT POUZE JEDEN JEDINÝ PRODUKT, KTERÝ BOJUJE S ČERNÝMI TEČKAMI, SÁHNĚTE PO MARY KAY CLEAR PROOF HLOUBKOVĚ ČISTÍCÍ MASCE.
Co tato maska umí? Takový malý zázrak již po jednom použití. Již po jednom použití vidíte na vlastní oči, že tečky jsou výrazně redukované. Tak vyzkoušejte a uvidíte. :)
Já osobně hodně trpím na černé tečky a na tuto masku nedám dopustit. A jaké můžete očekávat výsledky? Určitě víte, že když si černé tečky vymáčknete, tak vám v pleti zůstane malá ,,dírka,,, kterou vaše pleť neumí sama zatáhnout a tak vám tam zase ihned napadají další nečistoty. Navíc pokud se vám to dokonale nepovede, hrozí zanícení a vznik akné. Tato maska čistí vaše póry postupně, tím že se stahuje a tím stáhne i pleť, naváže na sebe nečistoty z pleti a vy si pak vše opláchnete. Vaše póry se čistí postupně - při pravidelném používání 2-3 týdně trvá asi 3-4 měsíce (záleží na tom, jak moc jsou vaše tečky velké) než se pleť zcela pročistí tak, že se póry zatáhnou a nedochází již k tak velkému ucpávání pórů. Prostě už tam ty černé tečky opravdu nemáte. Potom masku používejte cca 1x týdně na udržení nového stavu vaši pokožky. :)
Velkou výhodou je, že uvidíte viditelný úbytek černých teček už po jednom použití.
Proč je tato maska opravdu funkční? Protože obsahuje všechny tyto klíčové složky. :)
Aktivní uhlí: Velkou výhodou je, že dokáže absorbovat nečistoty až o dvojnásobku své hmotnosti. Síla aktivního uhlí pomáhá čistit póry a zdokonaluje každodenní běžné čištění pleti. Výsledkem je čistější a zdravější vzhled pleti a méně viditelné póry.
Kaolinové a bentonitové jíly: Studie prokazují, že lidé s problematickou pletí produkují více mazu. Pokožka může být mastnější také v důsledku sezónních změn a dalších faktorů. Tato maska okamžitě pohlcuje pomocí těchto jílů přebytečnou mastnotu a snižuje nežádoucí lesk pleti. Nejen to, bentonit má záporný iontový náboj, a proto může přitahovat věci s kladným nábojem. Věci s pozitivním nábojem zahrnují špatné bakterie a toxiny a bentonitové jílové masky mohou pomoci vyčistit je z pokožky a pórů (mimochodem, bentonit je jedlý a má stejný detoxikační účinek vnitřně.
Výtažky ze zimolezu: Přispívá ke sjednocení tónu pleti. Zimolez obsahuje velké množství látek jako flavonoidy, třísloviny, saponiny a různé minerály. Má antibakteriální, protizánětlivé a detoxikační účinky a proto je velmi účinný na aknózní pleť. Dohromady jsou účinnou kombinací složek, které vám pomohou zanechat za sebou problematickou minulost a vytvořit jasnější pleť.
Extrakt z výhonků bambusu, který pokožku hydratuje a posiluje. Má zklidňující a zvláčňující vlastnosti. Tiší podrážděnou a problematickou pokožku. Může obsahovat malé částečky a pak slouží jako exfoliant.
Extrakt z heřmánku, který pokožku zjemňuje, vyhlazuje, zklidňuje. Má také regenerační, protizánětlivé a antimikrobiální účinky.
Extrakt z máty peprné, pro lepší pocit a relaxaci při použití masky.
Extrakt z listů rozmarýnu lékařského, který čistí a stimuluje pleť. Je velmi vhodný na akné, kde pomáhá ke zklidnění pleti a má protizánětlivé účinky.
KYSELINU SALICYLOVOU, která má protizánětlivý účinek a je považovaná za jednu nejúčinnějších látek k vyčištění pórů od černých teček. Je rozpustná v lipidech a může se dostat přímo do pórů a zbavit se tam uvízlých odumřelých kožních buněk.
Rostlinné aminokyseliny, pro zlepšení hydratace masky.